Logo
09
06.2019

Nękanie jest karalne
 

Jak donósł serwis rp.pl: - "Nawiązywanie połączeń telefonicznych z różnych numerów i wysyłanie wiadomości SMS przypominających o obowiązku spłaty zadłużenia może naruszać dobra osobiste".

Powiemy więcej... Nie tylko może, ale narusza dobra osobiste.

Ważne jest, by odróżnić dwie rzeczy.

Po pierwsze wierzyciel ma pełne prawo wytoczenia sprawy sądowej i dochodzenia należnych wierzytelności wraz ze słusznie naliczonymi odsetkami.

Jednak po drugie, nikt nie ma jednak prawa nękać niedoszłego dłużnika. Nie można wykonywać niepotrzebnych telefonów, wysyłać częstych sms-ów o różnych porach dnia, czy też wypytywać sąsiadów przedstawiając się, jako wysłannik firmy windykacyjnej.

Z takimi zjawiskami można i trzeba walczyć.

Szczególnie, że nękaniem zajmują się zwykle profesjonalne instytucje, które mają świadomość swojego działania.

A dodatkowo wiemy, z naszych doświadczeń, że często przyczyny tych działań zwy kle nie mają dostatecznych podstaw prawnych, by owe "długi" wyegzekwować. Do podstawowych kwot doliczane są nierzadko "lichwiarskie odsetki", które są zupełnie nieuzasadnione. I jedyne na co liczą windykatorzy to na stosowanie trików psychologicznych zastraszonego dłużnika.

Pocieszające jest, że niedawno Sąd Okręgowy w Katowicach przyznał Mariuszowi F. rację i nakazał firmie windykacyjnej wypłatę żądanej kwoty zadośćuczynienia. Sąd zwrócił uwagę, że choć pozwana wyznaczała Mariuszowi F. terminy na odpowiedź na wezwanie, nie oczekiwała na jego upływ i podejmowała kolejne próby kontaktu.

I o to m. in. chodzi w kwestii nękania. 
A sprawy te można wygrać do czego też zachęcamy.

Mimo, że nie jest to ulubiony przez nas typ spraw, chętnie pomożemy.

zespół prawników
https://Anuluj-Dlug.pl 
kasujący niesłusznie naliczone długi

ps. 
Zacząć przygodę z nami możesz tutaj: https://anuluj-dlug.pl/debt/step_1