Logo
24
06.2019

Zapomniany karnet na siłownię a powstały dług
Postanowiliśmy dzielić się co jakiś czas sytuacjami, z którymi mierzą się nasi klienci

Tak by przestrzec innych. Oczywiście każda sytuacja jest odpowiednio zanonimizowana, by w żadnym przypadku nie ujawniać autora danej sprawy. Dziś o zapomnianym abonamencie.

Sytuacja jest taka

Klient podpisał umowę na korzystanie z jednego z klubów fitness. W międzyczasie wygasła mu ważność karty płatniczej i klient zapomniał o całej sprawie. Bo przestał wcześniej korzystać z usługi.

Dodatkowo po paru miesiącach zmienił się właściciel klubu. A regulamin pozostał ten sam. Czyli od czasu podpisania umowy należało, wg niego, ponosić comiesięczne opłaty, bez względu na to czy korzysta się z usługi siłowni, czy też nie.

Kto z nas nie miał silnego samozaparcia ćwiczenia na początku?

Problem klienta był taki

Czy klub miał prawo przysłać wezwanie do zapłaty po wielu miesiącach niekorzystania z karnetu oraz w przypadku zmiany właściciela?

Odpowiedź Anuluj Dług

Niestety, ale w tym przypadku nie ma możliwości uniknięcia opłaty. Zmiana własciciela siłowni nie zwalnia od opłat. Tutaj nie ma konieczności podpisywania aneksu do umowy.

I niestety w takiej sprawie nie da się wiele zrobić na tym etapie.

Podobnie, jak w przypadku przejęcia jednego banku przez drugi nasz kredyt nie wygasa. Ani konieczność opłacania odsetek.

A jeśli masz pytanie odnośnie swojej sprawy, nie panikuj tylko wypełnij formularz na stronie: https://anuluj-dlug.pl/debt/step_1 i uczciwie rozwiążemy twój problem.

Anuluj-Dlug.pl