Logo
27
01.2017

Wyrok: Zamieszany w kradzież

Kategoria: VIDEOWarszawska prokuratura i warszawskie sądy chcą, aby obrabowany przedsiębiorca poszedł siedzieć, ponieważ ich zdaniem to on sam siebie okradł, tracąc na tym łącznie 50 tys. zł. Widocznie za mało stracił i to jest jego winą. Wysokość wypłaconego mu z firm ubezpieczeniowych odszkodowania za utracone mienie wyniosła 80 tys. zł, zaś wartość skradzionych samochodów, motocykla i towaru należącego do klienta wynosiła 120 tys. zł. A przecież okradziony przedsiębiorca towar (10 tys. zł) musiał klientowi odkupić.

Co więcej, kradzieży dokonał m.in. zatrudniony przez przedsiębiorcę mężczyzna i jego dwóch koleżków. Dla prokuratora i sądu był to dowód na to, że przedsiębiorca zlecił kradzież. Bo jak inaczej wytłumaczyć, że zatrudnił złodzieja?

– Najwyraźniej działa tu zasada, że nie ważne, czy kradł, czy został okradziony... jest zamieszany w kradzież, więc musi iść do więzienia – mówi mec. Anna Stankiewicz-Malec, adwokat i jeden z gości audycji Radio Solidarność.

W programie pada pytanie o intencje prokuratora, o jego ewentualne powiązania ze światem przestępczym. Nie jest bowiem tajemnicą, że półświatek był mocno zainteresowany pozbyciem się świetnie prosperującej konkurencji dlatego brutalna siła znowu musiała wygrać z intelektem. A prokuratura zdaje się działać w tej sprawie tak, jakby ktoś pociągał za sznurki.

Smutne w tej historii jest to, że człowiek, którego okradły zwykłe złodziejaszki, musi teraz mierzyć się z całą przestępcze organizacją bo śmiał nie przyznać się do winy. Tylko jakiej winy?

 

 

Więcej filmów znajdziesz na naszym kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCm_j9NFUxxR2zBbMdOqCh8w/featured 

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług możesz złożyć zlecenie zapytania prawnego (gdy nie wiesz w jakiej jesteś sytuacji)

https://anuluj-dlug.pl/advice/step_1

Złożyć od razu zlecenie mecenasowi do reprezentowania przed sądem

https://anuluj-dlug.pl/analyze/step_1

Możesz też samemu sobie wygenerować dokument w niektórych sprawach:

https://anuluj-dlug.pl/debt/step_1

Za każde z tych zleceń płacisz nam tylko 41,82 zł, za resztę płaci przegrana firma windykacyjna

Mamy też porady darmowe:

https://anuluj-dlug.pl/blog 

Dodatkowo do posłuchania:

Audycja "JAK UNIKAĆ DŁUGÓW" w Radio KonteStacja z naszym udziałem:

http://www.kontestacja.com/jak-unikac-dlugow,3819