Logo
29
10.2019

Nie taki groźny EGB Wierzytelności ze stajni GetBack - czyli jak się pozbyć jednocześnie komornika i windykatora
To w zasadzie miała być krótka informacja jak czytać to orzeczenie Sądu o przegranej firmy windykacyjnej EBG rozbudowanego funduszu sekurytyzacyjnego czlonka słynnej grupy kapitałowej GetBack ale... uznalismy, że warto napisać coś więcej.

Pan Ireneusz zwrócił się do Anuluj-Dlug.pl w 2017 r. z prośbą o ochronę przed komornikiem nasłanym przez EGB Wierzytelności.

Sytuacja wyglądała groźnie ale po dotarciu do akt sądowych wyszło na jaw, że prawomocny Nakaz Zapłaty wydany niegdyś przez e-Sąd kwalifikuje się do uchylenia, gdyż strona pozwana była pozbawiona możności udziału w postępowaniu.

Słowem: Pan Ireneusz nic nie wiedział, że wytoczono mu proces sądowy o rzekomy dług 14 tys. zł. O prawomocnym wyroku dowiedział się dopiero od komornika i z jednej z internetowych giełd długów.

Jawne bezprawie, które zaczęło się niemal 10 lat wcześniej, gdy to Bank PKO BP SA raptem po 60 dniach zwłoki w spłacie pożyczki sprzedał istniejącą niedopłatę - kilkukrotnie wtedy mniejszą - jednej z firm windykacyjnych.

Pełnomocnik przydzielony Panu Ireneuszowi przez nasz portal zadziałal skutecznie i wznowił postępowanie oraz złożył sprzeciw, w którym wypunktował niezasadność dochodzonego roszczenie zaczynając od przedawnienie, błędów banku oraz demaskując manipulacje sądowe firmy EBG, która złożyła powództwo.

Oczywiście wtedy zajęcia komorniczego już nie było . Wyrok prawomocny upadł, co z mocy prawa powoduje umorzenie postepowania egzekucyjnego. Taki bonus na początek.

Potem już było tylko lepiej...

E-Sąd nie miał wyjścia, po sprzeciwie przekazał sprawę do sądu rejonowego właściwego miejscowo, a ten wezwał powoda do uzupełnienia braków formalnych (bo do e-sądu żadnych oryginałów się nie załącza, a sąd zwykły owszem, je potrzebuje).

Jednocześnie nasza Fundacja Anioły Sprawiedliwości podjęła próbę wstąpienia do postępowania jako organizacja pozarządowa stojąca na straży jego praworządnego przebiegu względem pozwanego konsumenta.

W sytuacji wejścia w sprawę profesjonalistów, podniesienia argumentów nie możliwych do obalenia i jeszcze zagrożenia nadzoru Fundacji Angeli-Iustiti.pl z dodatkowym sztabem prawników pełnomocnik EGW Wierzytelności Funduszu Sekurytyzacyjnego zrezygnował z uzupełnienia braków oddając wygraną walkowerem i finansując mecenasów Pana Ireneusza.

Fundacja nie miała już kiedy dostarczyć zgody pozwanego. Nie było juz potrzeby. Dług anulowany, a komornik nie wróci

 

Zainteresowanych podobnymi akcjami aby pozbyć się komornika czy windykatora zapraszamy do złożenia zlecenia.

To pierwszy krok: https://anuluj-dlug.pl/advice/step_1

Co do zasad działania funduszy sekurytyzacyjnych i czemu tak chętnie banki im sprzedają wierzytelności - o tym w jednym z kolejnych artykułów na naszym blogu.

Tomasz Parol

Anuluj-Dlug.pl