Logo
23
08.2016

UWAGA!!! Fałszywe ogłoszenia o sprzedaży ruchomości przez oszustów podszywających się pod komorników
 

Na OLX pojawiają się ostatnio ogłoszenia o rzekomej sprzedaży przez komorników sądowych ruchomości po okazyjnych cenach. To ściema! 

- Podejmowane działania stanowią podszywanie się pod organy egzekucyjne i mają na celu doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez osoby zainteresowane korzystnym nabyciem rzeczy w Internecie – ostrzega Krajowa Rada Komornicza (KRK).


Komornicy ostrzegają także by zachować ograniczone zaufanie wobec wszelkich ogłoszeń o rzekomych licytacjach komorniczych bądź sprzedaży ruchomości „poza licytacją”, które zamieszczone są w Internecie poza oficjalnym portalem licytacyjnym Krajowej Rady Komorniczejwww.licytacje.komornik.pl. Pod żadnym pozorem nie należy wpłacać żadnych pieniędzy na wskazywany przez oszusta podającego się za komornika numer rachunku bankowego, co – tak zazwyczaj oszuści piszą w ogłoszeniu – ma zapewnić „kupującemu” (a tak naprawdę ofierze przestępstwa) pierwszeństwo nabycia rzeczy.


Jeśli znalazłeś takie ogłoszenie, zrób zrzut ekranu i prześlij do nas – media@anuluj-dlug.pl

 

Każde takie ogłoszenie najlepiej jest natychmiast zgłosić. Jeśli nie chcesz robić tego sam, powiadom www.Anuluj-Dług.pl mailem na media@anuluj-dlug.pl. My zawiadomimy policję, nas będą przesłuchiwać nie Ciebie.