Logo
31
12.2016

Jaki był rok 2016 w Anuluj-Dług.pl?
Rok 2016 kończymy całkiem pięknym wynikiem. Obsługujemy już 1760 klientów, których reprezentujemy w 309 procesach sądowych w całym kraju. Naszym klientom udzieliliśmy już 1934 porady i przygotowaliśmy 5466 dokumentów. Anulowaliśmy już ponad 620 długów w wysokości od kilkuset do kilkuset tysięcy złotych. Każda sprawa – anulowanie długu – toczy się co najmniej 6 miesięcy i zależy wyłącznie od terminów wyznaczanych przez sądy. Najkrótsza nasza sprawa zmierzająca do anulowania długu trwała 4 miesiące. Najdłuższa jeszcze się nie zakończyła. 25 listopada obchodziliśmy pierwsze urodziny.

W 2016 roku Zespół Prawny Anuluj-Dług.pl pod kierownictwem adwokat Anny Stankiewicz-Malec brał udział w dyskusji na temat programu 500 +. To właśnie mec. Stankiewicz-Malec opracowała – jeszcze przed uchwaleniem tej Ustawy - projekt zmian do propozycji Ustawy, które miały zabezpieczać beneficjentów świadczenia przed zajęciem go przez komorników https://anuluj-dlug.pl/blog/post/anuluj-dlugpl-przedlozyl-rzadowi-projekt-jak-uchronic-srodki-z-programu-500-przed-zakusami-windykatorow-komornikow-i-banksterow. Co znamienne, projekt został przemilczany przez ministerstwo, ale rozwiązania zaproponowane przez naszą panią adwokat w dużej części weszły ostatecznie w życie. I tu ciekawostka – pomogli komornicy https://anuluj-dlug.pl/blog/post/komornik-nie-moze-zajac-500. Wprawdzie przedstawili pomysły mec. Stankiewicz-Malec jako własne, ale koniec końców 500+ nie podlega zajęciu egzekucyjnemu, a o to przecież chodziło https://anuluj-dlug.pl/blog/post/500-czyli-rzad-dal-komornik-zabral-ale-o-co-chodzi.

Wielu naszych klientów poznało też na własnej skórze, że komornik to jeszcze nie koniec świata, że można się skutecznie bronić. Pokazaliśmy dobitnie, że nawet jeśli o komorniku dowiedziałeś się od swojego pracodawcy bo do firmy przyszło pismo o zajęciu wynagrodzenia, masz jeszcze szansę się wybronić i uporządkować swoje domowe finanse https://anuluj-dlug.pl/blog/post/o-dlugu-dowiedziales-sie-dopiero-od-pracodawcy-ktory-otrzymal-wlasnie-komornicze-zajecie-wynagrodzenia-mozna-to-odkrecic.  

Przez cały rok przypominaliśmy o pułapkach chwilówek https://anuluj-dlug.pl/blog/post/pulapki-chwilowek, oszustach podszywających się pod komorników https://anuluj-dlug.pl/blog/post/uwaga-kolejny-falszywy-komornik, nie tylko tych, którzy wysyłają pisma z żądaniem spłaty wymyślonego zadłużenia na wskazane (swoje) konto, ale także tych urządzających lewe licytacje https://anuluj-dlug.pl/blog/post/uwaga-kolejny-falszywy-komornik. Przez cały rok ostrzegaliśmy także przed windykatorami. Przypominaliśmy jak należy się zachować wobec gróźb, nagabywania, straszenia, nachodzenia, wyłudzania itd. https://anuluj-dlug.pl/blog/post/rozmowa-z-windykatorem-alior-bank-reakcja-banku-na-nagranie i jaka jest różnica pomiędzy windykatorem a komornikiem https://anuluj-dlug.pl/blog/post/komornik-to-nie-windykator-a-windykator-to-nie-komornik-poznaj-roznice. Naszej uwadze nie uszły także brudne zagrywki windykatorów https://anuluj-dlug.pl/blog/post/brudne-zagrywki-windykatorow-na-celowniku-uokik i podstępy jakie stosują żeby wyciągnąć dane od swoich ofiar https://anuluj-dlug.pl/blog/post/rzecznik-praw-dluznika-to-oszustwo-firmy-windykacyjnej-nigdy-z-niego-nie-korzystaj. Bo należy pamiętać, że  gdy firma windykacyjna nęka Cię SMS-ami to wcale nie musisz spuszczać po sobie uszu https://anuluj-dlug.pl/blog/post/telefon-od-windykatora-co-robic. Co więcej, za takie nękanie możesz dostać odszkodowanie https://anuluj-dlug.pl/blog/post/firma-windykacyjna-neka-cie-sms-ami-wywalcz-za-to-odszkodowanie!

Na naszym blogu pisaliśmy o tym jak anulować dług i samemu napisać pozew lub sprzeciw od nakazu zapłaty. Co robić gdy bank – mimo, że nie może! – to jednak zablokuje cały rachunek na żądanie komornika https://anuluj-dlug.pl/blog/post/bank-nie-moze-zablokowac-calego-rachunku i jak komunikować się z e-Sądem? Postaraliśmy się także przygotować informację o tym jak anulować wpis do KRD?

 

Nasi prawnicy

 

Zwieńczeniem tego roku jest kolejna piękna wygrana jednego z naszych prawników, radcy prawnego Konrada Olczaka z Poznania, który przed Sądem Okręgowym w Poznaniu, reprezentując naszego klienta, oddalił powództwo firmy windykacyjnej KRUK S.A. domagającej się spłaty 514 000 zł wierzytelności kupionej od Getin Banku w paczce razem z 1700 innych złotowych kredytów hipotecznych. Sprawa wcale nie była taka oczywista ponieważ chodziło o kredyt hipoteczny w złotych, czyli taki, którego dotychczas nikt nie potrafił ruszyć. W dodatku w tej sprawie już był BTE, był nakaz zapłaty, był komornik… i tylko długu nie było. A co na temat takich zagrywek windykacyjnych ma do powiedzenia mec. Olczak można znaleźć tutaj https://anuluj-dlug.pl/blog/post/raz-dwa-trzy-plac.

Poza anulowaniem długów, nasza Kancelaria prowadzi także sprawy większego kalibru, np. o odszkodowania. Jedną z większych jest proces prowadzony przez adwokat Annę Stankiewicz-Malec o 2 mln zł odszkodowania od Skarbu Państwa za niszczenie przedsiębiorcy – właściciela żwirowni - przez lokalnego kacyka, burmistrza gminy Bobowa w Małopolsce, Wacława Ligęzę. Burmistrz Bobowy złośliwie, w odwecie za ujawnienie przez naszego klienta nadużyć władzy lokalnej (burmistrza Ligęzy), ustawił na wewnętrznej drodze do żwirowni, nie będącej własnością gminy, znak ograniczający tonaż, uniemożliwiając tym samym wywóz urobku z tej żwirowni. Samowolnie i bezprawnie ustawionego znaku, na polecenie burmistrza pilnowała policja!, która karała każdego kierowcę jadącego drogą z urobkiem ze żwirowni. Pozew w tej sprawie został złożony w kwietniu tego roku w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu.

I jeszcze słowo na temat frankowych kredytów hipotecznych. O tych indeksowanych do franków wiemy już na pewno, że są do podważenia i można się z nimi szybko rozprawić. Gorzej było z kredytami denominowanymi we frankach. Tym problemem zajął się Adrian Wasielewski, prawnik, doktorant Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Opracował sposób na rozwiązanie problemu kredytów denominowanych (nie indeksowanych) we frankach starszych niż 10 lat. Dotychczas zaskarżane były wyłącznie umowy kredytów indeksowanych w walucie pod warunkiem, że nie były przedawnione (10 lat). Okazuje się, że można walczyć także o umowy, które do tej pory uważane były za stracone.

 

Wszystkie te i jeszcze więcej informacji i porad znaleźć można na naszym blogu https://anuluj-dlug.pl/blog.

W nadchodzącym Nowym Roku 2017 wszystkim naszym czytelnikom, sympatykom i klientom życzymy pomyślności, zdrowia i spełnienia marzeń. A kłopoty przekazujcie nam, prawnikom Anuluj-Dług.pl

Dziękujemy, że jesteście z nami :)

DO SIEGO ROKU 2017!

życzy Zespół Prawny Anuluj-Dług.pl