Logo
30
11.2015

Jak Anulować Dług - Czyli znaj swoje prawa i nie daj się oszukać. Część 1
Zaczynamy nową serię artykułów, w których opiszemy m.in. jakie przysługują Nam prawa w walce z Komornikiem i firmą windykacyjną. Dlaczego windykatorzy i komornicy są „niemili”? Co zrobić kiedy dostaje się pismo od Komornika? Jak z takim pismem postępować? Jak powinno ono wyglądać takie pismo? I dlaczego dostajesz czasami niezidentyfikowane „coś” od komornika. W tej serii artykułów otworzymy Ci oczy, wyjaśnimy jak czytać pisma, powiemy jakie posiadasz prawa.

Jest normalny dzień, wracasz do domu. Masz dobry humor, odruchowo sprawdzasz skrzynkę pocztową, a tam koperta…. od Komornika. Otwierasz. A tam TO:

 

 

Co „TO” jest? Pisemko od Komornika, nic więcej. Są komornicy tak żądni pieniędzy, że pracują nawet jako „doręczyciele” firmy windykacyjnej. Powiem Ci więcej, są komornicy którzy mają specjalne programy komputerowe które „łączą” ich automatycznie z klientem – firmą windykacyjną. Po co? Ano żeby być na kiwnięcie palca i móc przyjmować kolejne zlecenia w trybie masowym za co przyjmują niemałe pieniądze.

W tym miejscu powiem Ci, że zgodnie z art. 805. § 1 Kodeksu Postępowania Cywilnego:

Przy pierwszej czynności egzekucyjnej doręcza się dłużnikowi zawiadomienie o wszczęciu egzekucji, z podaniem treści tytułu wykonawczego i wymienieniem sposobu egzekucji oraz z pouczeniem o możliwości, terminie i sposobie wniesienia środka zaskarżenia na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności, a także sporządzony przez organ egzekucyjny odpis tytułu wykonawczego albo zweryfikowanego przez komornika dokumentu, o którym mowa w art. 797 § 3.”.

To znaczy, że komornik działał niezgodnie z prawem. Z pisma, które widzisz powyżej nie wynika nic. Tyle, że komornicy mogą niestety zrobić Ci problem – zająć pensje, nachodzić w domu. Dlatego masz zadanie bojowe. Musisz się dowiedzieć kilku rzeczy, mianowicie Co to za sprawa? Czego dotyczy? Kto jest wierzycielem? Komornika ma obowiązek! udzielić Ci tych informacji. Jeżeli tego nie zrobi masz prawo złożyć na niego skargę. A KOMORNICY NIE LUBIĄ SKARG, bo wtedy mają kontrole z Sądu Rejonowego, który ich nadzoruje.

Napisz do komornika wezwanie, żeby przesłał Ci prawidłowe zawiadomienie  i to w terminie 7 dni pod rygorem złożenia skargi na jego czynności. Wskaż mu, że działa niezgodnie z prawem, i że nie ma prawa podejmować jakichkolwiek czynności przeciwko Tobie.

Następnie spodziewaj się takiego pisma:

 

 

Czytaj to w ten sposób:

  1. Sygnatura sprawy u komornika.
  2. Wierzyciel – Powód
  3. Tytuł wykonawczy i jego sygnatura (np. nakaz zapłaty z sygnaturą)
  4. Sąd, który wydał tytuł wykonawczy.

Nie przypominasz sobie czegoś takiego? Nigdy nie dostałeś żadnego „pisma” z Sądu? Czytaj dalej.

Zadzwoń do tego Sądu – nr telefonu znajdziesz na stronie internetowej danego Sądu. Dowiedz się na jaki adres został wysłany pozew oraz w jaki sposób został odebrany czy było tzw. „domniemanie doręczenia”.

O tym co zrobić z informacjami jakie uzyskałeś w Sądzie, co one oznaczają, jak je wykorzystać napiszemy w następnej części.

Jeżeli Nasz artykuł cię zainteresował, dostałeś pozew i nakaz zapłaty to ZLEĆ OBRONĘ MECENASOWI, nie wiesz co za pismo dostałeś - ZAPYTAJ PRAWNIKA – zapewniamy pełen profesjonalizm oraz dyskrecję.

Jeśli już wiesz, że masz dług przedawniony, a odebrałeś właśnie wezwanie od windykatorów lub nakaz zapłaty z sądu skorzystaj z naszego GENERATORA DOKUMENTÓW.