Logo
09
06.2019

Dlaczego zaczęliśmy walczyć z długami?
 

Pozwólcie nam na chwilę szczerości. 
Dokładnie 44 miesiące temu zebraliśmy grupę siedmiu prawników, która dostrzegała patologię metod stosowanych w branży windykacyjnej.

Tak narodziła się inicjatywa https://anuluj-dlug.pl

Nasz zespół dostrzegł, że problem większości długów w Polsce jest czysto wirtualny.

Wielkie firmy w postaci banków, czy firm windykacyjnych typu GetBack, Kruk, Intrum... mają sporą przewagę psychologiczną. Zatrudniają wykwalifikowanych handlowców, którzy udają "groźnych policjantów" straszących windykacją swoje ofiary.

Gdyby jeszcze były to długi rzeczywiste, a nie wirtualne, to nie byłoby w tym nic złego. Ale nie są.

Naliczane odsetki są często wirtualne, a "szanowane firmy" są najczęściej po prostu lichwiarzami korzystającymi z możliwości dopisania do długu jednego lub dwóch zer. Wbrew zawartym umowom.

Z tym zjawiskiem zdecydowaliśmy się walczyć.

Dlatego stworzyliśmy inicjatywę "Anuluj Dług!" walczącą z nadużyciami firm windykacyjnych. I dodatkowo fundację https://www.angeli-iustitia.pl/pomagającą w szczególnych przypadkach.

Chcieliśmy zasypać przepaść dzielącą dłużnika od firmy windykacyjnej dysponującej zastępem prawników. Przerwać tę nić, która powoduje, że potencjalny dłużnik nie ma żadnych praw w Polsce, a wielka firma ma wszystkie atuty.

I nam się to udało. 
Możemy z satysfakcją powiedzieć - windykatorzy nas nienawidzą - jak w internetowych memach. Ale faktem jest, że ponad 94 proc. spraw wygrywamy. Co tylko pokazuje patologię całej branży windykacyjnej.

Chcemy pokazywać, że firmy te popełniają podstawowe błędy prawne.

Dziękujemy tym z Was, którzy nam zaufali. Dokładnie 5571 z Was. I z dumą informujemy, że odzyskaliśmy 133 mln zł wirtualnych długów.

Będziemy opisywać patologie i nieetyczne praktyki, jeśli zechcecie. Ale przede wszystkim będziemy anulować niesłusznie zasądzone długi.

zespół Anuluj Dług